Amerikada yaz okulunu tercih eden 10 – 18 yaş arası gençler, özgürlükler ülkesinde eğlenirken ingilizce öğrenmenin tadını çıkarabilir.Amerika yaz okulu programları, İngiltere ve diğer Avrupa seçeneklerinden farklı olarak, ders sonrası aktivitelerin çok daha fazla gezi içermesiyle ayrılır. Amerika yaz okulları üniversite kampüsünde, lise eğitimi veren yatılı okulda ve dil okullarında sunulmaktadır. Öğrenciler için güvenli ve neşeli bir atmosfer oluşturan Amerika yaz okulları programları için konaklama Amerikalı aileler yanında veya okul yurtlarında sunulmaktadır.

     Derslerin genellikle yarım gün yapıldığı Amerika yaz okullarında, ders sonrasında rehber öğretmenler eşliğinde öğleden sonra ve hafta sonu aktivitelerini daha çok tarihi ve turistik yerlere geziler, yüzme, tenis, futbol, basketbol, binicilik gibi sporlar,park gezileri, bahçe ve alışveriş merkezlerine gezi, sinema günleri,kültürel dersler,bilgi yarışmaları şeklinde değerlendirmektedirler. Öğrencilerin gerektiğinde 24 saat boyunca ulaşabilecekleri danışmanları vardır. Havaalanında bir okul görevlisi tarafından karşılanıp konaklayacağı yere ulaştırılan öğrenciler, sosyal aktiviteler ve geziler sırasında da yakından gözlenirler. 10 – 18 yaş arası gençler için Ayrıca öğrencilere SAT hazırlık gibi programlar sunan yaz okulları da bulunmaktadır.

     Amerika yaz okullarında çocukların geçirecekleri süre, yabancı dillerini geliştirmenin yanı sıra, başka ülkelerden arkadaşlar edinerek hayata bakış açılarını zenginleştirmelerini, özgüven gelişimlerini sağlayacaktır. Yaz okulu merkezlerimiz; Plus, Kaplan International, St.Giles International, ELS Language Centers, EmbassyCES, EC