Dünya çapında ün yapmış bir ülke olan Kanada’da her yıl ilk 10’a giren okulları ile kaliteli eğitim sunmaktadır. Ülke’nin üniversiteleri olduğu kadar dil okulları da prestijli ve “British Council” tarafından onaylı, kaliteli kuruluşlardır. Ülke’nin en önemli şehirleri: Vancouver, Toronto, Montreal, Quebec ve başkent Ottawa’dır. Tüm bu şehirlerin hepsinde kaliteli üniversite ve dil okulu seçeneklerimiz bulunmaktadır.

     Kanada dil okulu seçeneklerimiz hakkında tüm bilgileri ilgili sayfamıza giderek burada bulunan dil okulu seçenekleri arasından edinebilirsiniz. Kanada’da üniversite düşünüyorsanız da yine sitemizden ilgili sayfadan ön bilgileri almanız mümkündür. Kanada’nın değer verdiği en önemli unsurlardan olan eğitimi, daha önce belirttiğimiz üzere, Dünya çapında ünlüdür ve mezunları da hemen her yerde kolaylıkla iş bulabilmektedir. Bu nedenle de Kanada’da eğitim almak için yurtdışından talepler, neredeyse Kanada içi taleplere yakın orandadır.

     Kanada’nın nüfusu sahip olduğu yüzölçümüne oranla oldukça az olduğundan, göçmenlik vasıtası ile kalifiye insanlara her daim ihtiyacı vardır. Bu da bu ülkede vatandaşlık ve oturum alma imkanlarını artırmaktadır. Oturum ve sonrası vatandaşlık kriteri ise puan sistemine göre, çekilişe gerek kalmadan, kalifiyelik oranınıza göre yapılmaktadır ve belirlenen düzeyi sağlayan adaylar her yıl vatandaşlık hakkı kazanmaktadır. Kanada’da iş bulmak ta yine işgücü azlığı nedeniyle diğer ülkelere göre çok daha kolaydır ve işsizlik oranı da çok düşük seviyelerdedir