İrlanda yaz okulları, 12 ile 18 yaş arasında öğrencilerin yaz aylarında İngilizce dersleri ve çeşitli aktivitelerle İngilizcelerini çok kültürlü bir ortamda kısa bir sürede İngilizceyi gündelik yaşamda kullanabilecek seviyeye ulaşmalarını hedeflemektedir. İrlanda yaz okulları ders programları; sabahları İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitimlerinin verildiği genel İngilizce kurslarından, öğleden sonra ise düzenlenen sportif, kültürel vb. aktivitelerden oluşmaktadır.
     İrlanda yaz okullarında İngilizce kursları genelde haftada 15 saat / 20 dersten oluşmaktadır. Genel İngilizce kursları gündelik yaşamda İngilizceyi iletişim dili olarak rahatlıkla kullanabilmek isteyenler için idealdir.
İrlanda yaz okulları öğrencilerine eğlenceli ve kaliteli bir eğitim sunmak için dersleri pratik ve çeşitli görsel ve işitsel materyaller destekli vermektedir. Sabah derslerinde alınan genel İngilizce kursu ve öğleden sonra sportif, sosyal ve kültürel aktiviteler yapılmaktadır.
     İrlanda yaz okullarına kayıt olan öğrenciler hem İngilizcelerini geliştirmek hem de farklı grup aktiviteleriyle sosyalleşerek pratik yapabilmektedir. Basketbol, tenis, yüzme başta olmak üzere genç öğrencilerin ilgi duydukları sporlar ile pratik yapmaktadır.
İngilizce konuşan farklı ülkelerden öğrencilerin oluşturduğu canlı ve çok kültürlü bir ortamda hem farklılıkların bilincinde olacaklar hem de kendi akranlarıyla eşsiz bir yurt dışı dil eğitimi deneyimi yaşayacaklardır.
İrlanda ailelerin misafirperverliği genç öğrenciler için aile yanında rahat bir konaklama imkânı sağlamaktadır. İrlanda yaz okulları, ülkenin zengin kültürel yapısı ve kaliteli eğitim sistemiyle her yıl binlerce öğrenci tarafından tercih edilmektedir.