Dil Okulu, Üniversite, Master vb. gibi Yurt Dışında herhangi bir alanda eğitim almayı düşünüyorsak ilk yapmamız gereken gideceğimiz ülke, şehir ve okula karar vermek olacaktır. Bu kararımızı kesinleştirip okul seçimimizi yaptıktan sonra karar vermemiz gereken diğer bir husus da nerede konaklamamız gerektiği olacaktır. Konaklama ile ilgili ülkeler ve şehirler bize bir çok alternatif üretmektedir. Bizim bu alternatiflere karşı yapmamız gereken kendi bütçemize uygun öğrenme ortamımıza katkı sağlayabilecek, okulumuza rahat ulaşım olan bir konaklama şeklini seçmemiz gerekecektir. Yurtdışından eğitim almaya gelen öğrencilere genellikle konaklama şekli olarak 4 seçenek sunulur. Aile yanında (Homestay) konaklama, Yurtta konaklama, ev veya oda kiralama ile Panisyon/Hotel/Motel konaklaması. Bu konaklama türleri ile ilgili açıklayıcı bilgiye yan taraftaki menülerden ulaşabilirsiniz. Seçeceğiniz konaklama türü ne olursa olsun, en uygun olanını elde edebilmemiz için mutlaka önceden yerimizi ayırtmamız gerekecektir. Bu konuda eğitim danışmanlarımız size gerekli yardımı sağlayacaktır. Herhangi bir sorun yaşamamanız için oldukça titiz ve hassas davranacaklardır. Eğitim almaya gittiğiniz dönemde konaklama ile ilgili olumsuz bir durumla karşılaştığın anda eğitim danışmanlarımızdan konaklamanızın değiştirilmesini isteyebilirsiniz.

AİLE YANI KONAKLAMA

     Aile yanında konaklama seçenlerin dikkat etmesi gereken bir takım hususlar vardır. Konaklayacağınız ailenin evinde aile bireyleri tarafından konulan ve uygulanan bir düzen ve birtakım kurallar olacaktır. (Eve giriş ve çıkış şekli ve saatleri, ortak alanları kullanma şekli ve zamanı, diğer odalarda kalan öğrencilerle diyaloglar, yemek zamanı, evdeki elektronik araçları kullanma, eve izinsiz olarak misafir getirme vs.) Sizden beklenen bu kurallara uymanız beklenir. Atlas ofislerinde danışmanınız size konaklama ayarlarken bir takım seçenekler sunacaktır. Ailenin çocuklu olup olmaması, evde evcil hayvan beslenip beslenmemesi, sigara içilir veya içilmez olması vb. gibi tercihlerinize önem verilecektir. Konaklama aldığınız aile sizi bir misafirden ziyade müşteri olarak göreceği için sizin rahat etmenize ve sorun yaşamamanıza özen gösterecektir. Buna rağmen aile ile bir sorun yaşarsanız danışmanınız ile irtibata geçerek konaklamanızın değiştirilmesini isteyebilirisiniz.

OKUL YURDUNDA KONAKLAMA

     Eğitim almayı düşündüğünüz dil okulu veya üniversitelerin tek kişilik veya birden fazla öğrenci tarafından kullanılan oda seçenekleriyle yurt sağlama imkanları bulunmaktadır. Yurtlar genelde okul kampüsü içerisinde veya okula yakın bir alanda bulundukları için ulaşım ile ilgili bir sorununuz olmayacaktır. Yurtlarda sürekli olarak görev yapan güvenlik elemanları olacağı için güvenlik konusundaki tereddütlerinizde sona erecektir.

 PAYLAŞIMLI EVLER

     Yurtdışı eğitimi uzun süreli olarak düşünenlerin tercih ettiği bir konaklama şeklidir. Bütçesi geniş ve özgür hareket etmek isteyen kişilerce eğitim aldığı okula yakın alanlarda kiralanan mobilyalı ve tüm elektrikli eşyaları bulunan evlerdir. Bu tür konaklamada kişi evin kirası haricinde diğer tüm masrafları da ödemek zorundadır. Maliyeti düşürmek adına başka bir veya birkaç öğrenci ile birlikte paylaşılabilir.

 OTEL KONAKLAMA

     Konaklama seçenekleri içersinde en pahalı olan konaklama şeklidir. Yetişkinler ve iş adamlarının tercih ettiği özellikle kısa süreli eğitimler için tercih edilir. Lüks veya standart özelliklere göre seçenekleri vardır. Okula yakın mesafeler tercih edildiği için çok fazla ulaşım sıkıntısı yaşanmaz