* Malta’da ki kursların başlama tarihleri nasıldır?

Malta’da ki kursların başlangıç zamanları oldukça esnektir. Genel itibariyle gitmeyi düşündüğünüz yılın herhangi bir haftasında kursa başlayabilirsiniz. Ancak bazı okul ve kursların kendilerine özel başlangıç tarihleri vardır. Bu konuda en doğru bilgiyi bizden edinebilirsiniz.

* Her seviyede eğitim alınması mümkün mü?

Genel olarak Malta’da dil kurslarına İngilizce seviyeniz ne olursa olsun katılabilirsiniz. Tercih ettiğiniz okulun ilk gününde katılacağınız seviye belirleme sınavı sonucunuza göre, uygun olan sınıfa yerleştirilirsiniz.

* Haftada minimum kaç saatlik bir kursa kayıt olabilirim?

Malta’da İngilizce için haftalık en az 20 derse (15 saat) sahip bir kursa kayıt yaptırabilirsiniz. Genel itibariyle okullar haftalık 20, 25 ve 30 ders yoğunluklarında eğitim vermektedirler.

* Malta’da her yaşa uygun bir program mümkün mü?

Malta’da yıl boyunca devam eden İngilizce dil kurslarına başvuru için, alt yaş sınırı 16 olup, bazı okullar minimum 17 yaşı sınır kabul etmektedir. Malta’da ki iş ve/veya ticari ingilizce kursları ise, alt yaş sınırını genellikle 21 olarak tercih etmektedir. Ayrıca Malta’da yaz döneminde 8-13 ve 13-17 yaş grupları için yaz kursları mevcuttur.

* Malta’da ki kursların sınıf yoğunluğu nasıldır?

Genel itibariyle Malta’da pek çok okulda 10-15 kişilik sınıflar mevcuttur. Yaz dönemlerinde ise sınıf yoğunluğu ortalama 15 kişilik olmaktadır. Bazı kurslar ise 5-6 kişiyi geçmeyecek sınıflar oluşturmaktadır. Ayrıca fazla vakti olmayan iş adamları ve yöneticiler için bire bir özel ders programları da mevcuttur. Bu konuda en doğru bilgiyi bizden edinebilirsiniz.

*Okul seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Eğitim danışmanlarımız bu konuda en yetkin kişilerdir. Bütçeniz ve istekleriniz doğrultusunda sizi en iyi okula yönlendireceklerinden şüpheniz olmasın. Sizin yapabileceğiniz en önemli şey size önerilen okulun Malta Eğitim Bakanlığı’nca onaylı olmasını ve dil okulları birliği FELTOM üyesi olup olmadıklarına bakmanız olacaktır.

*Malta Adasında çok sayıda Türk öğrenci var mı?

Malta adasını her yıl çok sayıda Türk, İspanyon, İtalyan, Fransız öğrenciler eğitim amaçlı ziyaret etmektedir. Özellikle yaz döneminde Malta adası fazlasıyla kalabalıktır. Eğer daha az Türk öğrencinin eğitim gördüğü bir dil okuluna gitmeyi tercih ediyorsanız, Türk öğrencilerin daha az yoğunlukta rağbet ettiği okullar hakkında bizden daha doğru bilgi edinebilirsiniz. Ama şunu da hatırlatmak isteriz ki, Malta’ya Dil Eğitimi almak için giden her öğrenci de tıpkı sizin gibi düşünüyor, herkesin ortak gayesi daha fazla İngilizce dil pratiği yapmak. Sizinde amacınız bu yönde ise, bu konu size rahatsızlık vermeyecektir.

*Malta Adasında hangi tip konaklamalar var?

Malta adasının konaklama yelpazesi oldukça geniştir. Öncelikle bu konuda tercih ettiğiniz dil okulunun konaklama alternatiflerini öğrenip, karar vermeniz daha doğru olacaktır. Genel bir bilgi vermek gerekirse; – Aile yanı konaklama: İngilizce pratik yapmak, Malta kültürünü yakından tanımak için idealdir. Tek veya çift kişilik, banyolu veya banyosu paylaşımlı oda seçenekleri mevcuttur. Üstelik sabah-akşam yemekleri dahil yarım pansiyon tercih edilebilir.

– Yurt konaklaması: sosyalleşmek, diğer ülkelerden gelen uluslararası öğrenciler ile tanışmak için idealdir. Banyo paylaşımlı veya banyosu içinde olan oda seçenekleri vardır. Mutfak ise ortak kullanım alanıdır. – Öğrenci apartmanları: uzun dönemli giden öğrenciler için “flat” olarak adlandırılan öğrenci apartmanları diğer öğrenciler ile paylaşımlı olduğu için daha ekonomiktir. Genellikle banyo paylaşımlıdır. Mutfak da ortak kullanım alanıdır.

-Residence konaklama: daha konforlu bir konaklama tipidir. Bu nedenle diğer konaklama alternatiflerine oranla daha pahalı bir seçenektir. Tek veya çift kişilik oda seçenekleri mevcuttur.

-Otel konaklaması: bazı okulların anlaşmalı çalıştığı oteller vardır. Eğer otel konaklaması tercihiniz olacaksa, gitmeyi düşündüğünüz Dil okulunun anlaşması olan otellerden birinde kalmanız daha hesaplı olacaktır.

*Malta’da dil eğitimi alabilmek için vize almam gerekiyor mu?

Malta Avrupa Birliği üyesidir. Bu nedenle dil eğitimi almak için vize almanız gerekecektir.

*Yeşil pasaportum var, vize almadan Malta’ya gidebilir miyim?

Yeşil pasaportunuz varsa, vize almadan 3 ay boyunca Malta’da İngilizce eğitimi alabilirsiniz.

*İngilizce seviyesi nasıl olmalıdır?

Her seviyedeki öğrencilerimiz için dil okullarımızda sınıflarımız mevcuttur ve her pazartesi bu sınıflarda eğitime başlayabilirsiniz. Beginner olan öğrencilerimiz, dil kurslarının belirledikleri tarihlerde kurslarına başlayabilirler. Bu tarihler için eğitim danışmanı arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

*Haftalık ders saatleri ne kadardır?

Öğrencilerimiz Malta’da gidecekleri kurslarda minimum 20 ders (15 saat) kurs almak zorundadırlar. Dil okullarımız öğrencilerimize 20,25 ve 30 derslik programlar önermektedir. Dil okullarının başlama tarihleri nelerdir? Malta’daki dil okullarımıza öğrencilerimiz resmi ve dini tatiller hariç her pazartesi başlayabilirler. Akademik dönemde kursuna başlamak isteyen öğrencilerimiz dil kurslarımızın belirlerdikleri tarihlerde başlayabilirler. Bu tarihler için eğitim danışmanı arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

*Malta’da eğitim almak için kaç yaşında olmam gerekiyor?

Malta’daki dil okullarımızda İngilizce dil kursu için alt yaş 16’dır. 8-17 yaş grupları için yaz okullarımız mevcuttur. Yaz okulları için eğitim danışmanı arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

*Malta’daki dil okullarının sınıf mevcudu nedir?

Dil okullarımızda sınıf mevcutları 8-15 kişi arasındadır. Öğrencilerimiz talep ettikleri durumda ekstra ücret ödeyerek maksimum 6 kişilik sınıflarda da eğitim alabilirl