Sicilya’nın güneyinde, Akdeniz’ in ortasında bir ada olan Malta İngilizce öğrenmek ve yaz tatilini geçirmek için ideal bir yerdir. Malta, 3 adadan oluşan bir adalar ülkesidir. En büyük ada Malta, diğer adalar ise Gozo ve Comino adalarıdır. Malta İngilizce eğitim ve tatil cenneti denilebilir. Malta yaz okulu programları Haziran – Eylül dönemleri 8-12 yaş / 12-14 Yaş / 13-17 yaş / 17 yaş üzeri gruplarından oluşan dünyanın farklı ülke öğrencilerinin bir araya geldiği, İngilizce’yi eğlenceli, öğleden sonraları ve akşamları sosyal aktivitelerle zevkli hale getirilmesi amaçlanmış programlardır.

     Malta yaz okulu grupları, aynı yaş aralıklarına göre sınıflandırılmıştır. Malta yaz okullarına bireysel katılım olabileceği gibi grup halinde katılmak da mümkündür. Neden Malta Yaz Kampı ? Güneşi, denizi, yüzmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı seviyorsanız, Akdeniz’in göbeğindeki Malta Adası; İngilizce öğrenmek ve mükemmel bir tatil için ideal bir yer. Malta’da, kaliteli international dil eğitim merkezlerinin yer alması, ada halkının ikinci ana dilinin İngilizce olması, birçok ülke halkının tatil merkezi olarak Malta adasını seçmesi, ekonomik oluşu, güvenli bir ülke olması, mükemmel tatil imkânları sunması, ılıman iklimiyle günümüzde en popüler İngilizce öğrenim merkezlerinden biri haline gelmesi sıralanabilecek önemli nitelikleri arasındadır. Bugün gençler için tatil gibi görünen yurtdışı yaz kampları siz ebeveynler için çocuğunuza verebileceğiniz en iyi eğitim seçeneklerinden biridir. Erken yaşta yurtdışı deneyimi edinmesi öğrencinin kişisel gelişimi için oldukça önemlidir. Farklı kültürlerden arkadaşlar tanıyacak, diyalog kuracak bu sayede kendine güveni gelişecek, kişisel sorumluluk duygusu oluşacak, hayattaki bakış açısı genişleyecektir.

     Eğlenceli ve güvenilir bir ortamda İngilizce eğitimini amaçlayarak, İngilizcenin tüm alanlarında okuma, yazma, konuşma ve dinleme konularında eğitim alırken, İngilizcenin hayatımızda ne kadar önemli olduğunu ortaya koymanızda önemli adım teşkil edecek yaz okulları; öğrencilerin İngilizcesini geliştirecek kursların yanı sıra birçok sosyal aktivite imkanı sunmaktadır. Adanın en güzel yerlerini görebilecekleri kültür turları, barbekü partisi , kamp ateşi, yüzme, su sporları, voleybol, futbol, kelime oyunu, satranç, bowling, karoake, dans, sinema gibi daha bir çok eğlenceli grup aktivitelerini öğrencilerin keyifli zaman geçirmesi için düzenlemektedir.

     Tüm bu aktiviteler okul ve grup liderleri tarafından önceden planlanmıştır ve oldukça güvenlidir. Aktiviteler öğrencilerin gruptaki diğer öğrencilerle eğlenceli bir şekilde kaynaşmalarını sağlayacak özellikte olduğu gibi, programlarda öğrencilerin rahatlıkla anlaşabileceği yaş gruplarına göre ayarlanmıştır; 8-11, 12-15, 12-17, 13-17,14-18,16-20 gibi. Okullara göre program içerikleri değişiklik göstermektedir. Genelde sabahtan öğleye kadar dil eğitimi alan öğrenciler öğlenden sonra ise aldıkları dil eğitimini aktiviteler eşliğinde pratiğe dökerler. Malta’ da yaz kamplarına katılan öğrenciler tatil yaparken bir yandan da İngilizcelerini geliştirerek unutamayacakları anı ve deneyimlerle ülkelerine dönerler. Malta yaz okulları, aktivite programları, ücretleri, ülke hakkında geniş bilgi almak isterseniz sitemizde bulabilir yada danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz…