Yeni Zelanda yaz okulu programları; kamp kavramının dışında yaz turları şeklinde hazırlanmıştır. Kişiye özel olarak tasarlanan İngilizce eğitim turları Christchurch Sydney, Auckland Brisbane, Perth ve Cairns şehirlerinde yapılmaktadır. Avustralya ve Yeni Zelanda eğitim kalitesinin yanında kelimelerin kifayetsiz kalabildiği doğal güzellikleri ile de dünyanın sayılı ülkeleri arasındadır. 10-18 yaş aralığı öğrencileri için hazırlanan eğitim turları sayesinde öğrenciler Avustralya ve Yeni Zelanda’nın kültürünü ve hayat tarzını da tanıma fırsatı bulurlar. Eğitim yukarıda geçen tüm şehirlerde bulunan Kaplan okullarında İngilizce dil eğitimi ve Avustralya ve Yeni Zelanda tur ve gezileri olarak hazırlanmıştır.
Yaz Okulunda Eğitim
     Uluslararası öğrencilerin özenle dağıtıldığı sınıflarda haftada 15 saat İngilizce dil eğitimi verilir Sınıflar 15 öğrenci kapasitelidir ve kişiye özel eğitim sistemi hâkimdir. Öncelikle öğrencinin İngilizce dil seviyesi tespit edilir ve kendisi ile aynı seviyede olanlarla beraber dil eğitimi alır. Okulun ilk gününden derslere başlanır ve kursu tamamlayan her öğrenciye sertifika verilir. Dersler Avustralya veya Yeni Zelanda’daki her bir Kaplan International Center okullarında verilmektedir. Gençlere yönelik tüm İngilizce dil okulları şehir merkezinde yer alır ve profesyonel öğretmenlerin yanı sıra mükemmel olanaklar da sunar. Tüm eğitim materyalleri öğrenciler için özel olarak hazırlanır. Eğitim kadrosu deneyimli ve profesyonel eğitmenlerden oluşur. Kurs programları kendine güven ve akıcı İngilizce konuşabilme ve deneyim kazanmaya odaklıdır.
Yaz kampı Aktivite ve Gezileri
     İngilizce eğitim turu boyunca öğrencinin katıldığı program içeriğine göre farklılıklar gösteren aktivite ve gezi programları vardır. İsteğe bağlı haftalık 3 veya 5 aktivite içeriği olan özel Avustralya ve Yeni Zelanda günübirlik şehir gezileri de yapılabilir. Aktivite içeriği Şehir turları, Plaj gezileri ve Spor performansları olarak hazırlanır.
Yaz Okullarında Konaklama
Avustralya ve Yeni Zelanda yaz kamplarında aile yanı ev konaklaması olarak belirlenmiştir. Özenle seçilmiş ailelerin evlerinde tek kişilik belirli standartlara sahip odalarda kalınır. Her gün kahvaltı ve akşam yemeği ve isteğe bağlı olarak öğle yemeği evde yenir.