SERTİFİKA PROGRAMLARI

Mesleki bilgilerini yabancı dil ile birlikte yurt dışında geliştirerek uluslararası bir ortamda staj ya da iş deneyimi kazanmak isteyenlerin tercih ettiği program türüdür. Bu programlara katılabilmek için en az lise mezunu olmak ve orta üstü seviyede İngilizce bilmek yeterlidir. Program 3 ile 12 ay arasında devam eder ve tamamlandıkdan sonra sertifika ya da diploma verilir. İş hayatına daha donanımlı hazırlanmak isteyen yeni mezunların, kısa sürede belirli bir alanda uzmanlaşmak isteyenlerin tercih ettiği bir programdır. Bu programlar sayesinde fazla zamanı olmayan ancak kariyerinde değişiklik veya ilerleme sağlamak isteyenler, hızlandırılmış bir eğitim alma fırsatı bulmaktadırlar. Uluslararası düzeyde tanınan en seçkin okullarda, özellikle de “ingilizce” alınmış bir sertifika size ülkemizde birçok alanda daha önce kapalı olan kapıları açabilir ve sizin diğerlerinden farkınızı ortaya koyabilir.

Eğitimini gördüğünüz alanda bilgilerinizi sağlamlaştırıp, sahip olduğunuz donanımı ispatlamanın ve yeni tecrübeler edinmenin en güzel yollarından bir olan sertifika programı pek çok alanda öğrenciye hitap etmektedir. Bu program katılarak; İşletme, iş eğitimi, finans, muhasebe, pazarlama, finans, yönetim, uluslararası ticaret, insan kaynakları, kalite yönetimi, moda, aşçılık, ekonomi, turizm, bilişim, grafik dizayn gibi alanlarda sertifika veya diploma alınabilir.

Son yıllarda giderek yaygınlaşan bir eğitim seçeneği olan Sertifika programlarını cazip kılan bir takım özellikleri de şöyle sıralayabiliriz; MBA’e alternatif fakat daha kolay kabul alınabilir bir program olması, pratik ve gerçek hayatta uygulanabilir bilgiler içermesi, kısa süreli olması, yıl boyunca daha esnek başlangıç tarihlerine sahip olması, ekonomik olması, GRE, GMAT, IELTS, TOEFL tarzı sınav skoru şartı olmaması vb.

Yurt dışında sertifika programlarına katılarak alınan bir sertifika veya diploma tüm dünyaca tanınacak ve kabul görecektir. Mesleki anlamda kişinin kendine olan güvenini artıracak çalışılan alanda ön plana çıkmayı sağlayacaktır. Uluslar arası alanda alınan eğitim sektörde uzmanlaşmaya yardımcı olacak ve vizyonu genişletecektir. Bu açıdan sertifika programları oldukça önemlidir. Sertifika programını bilinçsizce seçmek zaman ve para kayıbına neden olur. Programın seçimi uzman bir danışmanlık ister. Bu konuda ATLAS ofislerinden ücretsiz danışmanlık alarak size en uygun olan sertfika programı konusunda destek almalısınız.

Bize Ulaşın