Yurtdışı Dil eğitimi nedir? Bize ne kazandırır? Avantajları nelerdir?

Günümüz eğitim, iş hayatı ve adeta bir global köy haline gelen dünyamızda bir ihtiyaç haline gelen yabancı dil bilme (özellikle İngilizce) ihtiyacı ve zorunluluğu, sözlü ve yazılı olarak etkin kullanabilmek bireylerin gelecekteki iş ve kariyer hedefleri için çok önemlidir. Yabancı dili akıcı bir şekilde kullanabilmek ve doğru bir şekilde anlayabilmenin en kolay ve en kısa yolu ise o dili, anadili olarak konuşulan bir ülkede yaşayarak öğrenmektir. Yurtdışında alacağınız dil eğitimi sayesinde öğrenciler daha doğru bir gramer bilgisine sahip olmanın yanı sıra gündelik yaşamda daha çok konuşup, dinleyerek bu yeteneklerini kolayca geliştirebilmektedirler. Yurtdışında eğitim almak; bir yurtdışı deneyimini, farklı kültürleri tanımak, yeni arkadaşlar edinmek ve hatta ufkunuzun genişlemesine katkı sağlar. Yurtdışında dil eğitimi alan öğrencilerin büyük bir bölümü eğitimlerine o ülkede devam etmekte ve devamında profesyonel iş tecrübeleri edinip, ülkelerine daha donanımlı döndükleri görülmektedir.

Peki, nerede ve ne kadar süre eğitim alınmalıdır?

Süre olarak ne kadar uzun süre ve yoğun bir eğitim alınırsa o kadar verimli olacaktır. Bir akademik yıl ya da sömestr; kişisel ve akademik olarak en derin etki bırakmaktadır. Ancak ekonomik şartlar bu kadar uzun bir eğitim almaya imkân sağlamıyorsa, birkaç aylık yoğun bir program alınması da yararlı olacaktır. Eğitim için seçilecek şehir; küçük mü yoksa büyük mü olmalıdır sizce? İngiltere ve Amerika gibi Türkiye’den en çok talebin olduğu iki ülkeye gidiliyorsa; New York ve Londra gibi metropol ve Türk sayısının çok olduğu şehirler ilk tercih olmayabilir. Daha çok pratik yapma ve daha az Türk ile karşılaşmak için nispeten daha küçük şehirler tercih edilebilir.

Programın ne gibi özellikleri olmalıdır?

  • En az bir sömestr uzunluğunda olmalı
  • Yerel bir aile yanı konaklama
  • Sınıf dışı kültürel etkinlikler
  • Ülke, şehir, okul, program hakkında net bilgiler edinme
  • Gitmeden önce deneyimli bir danışmanlık hizmeti alma ve hatta bu hizmeti yurtdışında da devam ettirebilecek bir yer olmalı.
  • Varış öncesi uyumu sağlamak için oryantasyon ve ülke içi destek hizmeti.

Program Türleri; Genel ve yoğun İngilizce Akademik İngilizce Hukuk İngilizce İş İngilizce 8 -17 yaş grubu için yaz okulu Sınav kursları Teacher training programları Yönetici ve iş adamlarına yönelik programlar Çeşitli sertifika programları Ülkeler; Amerika – Kanada – İngiltere – Avustralya – Yeni Zelanda – İrlanda – İskoçya – Malta – Güney Afrika – Almanya – Fransa – İtalya – İspanya – Çin – Japonya – Rusya – Ukrayna

Bize Ulaşın