TEACHER TRAINING PROGRAMI

İngilizce öğretmenlerine veya İngilizce öğretmeni olmak isteyen aday öğretmenlere düzenlenen Teacher Training programları, İngilizce öğretimi konusunda en güncel metodların öğretildiği öğretmen yetiştiren programıdır. İngilizce’yi birinci ya da İkinci öğretim dil olarak konuşan tüm İngilizce öğretmenlerine açıktır. Teacher Training programına katılabilmek için minimum İngilizce seviyesi TOEFL’dan 500-600; yeni sistemdeki TOEFL’dan 173-250; IELTS’den 6-7 almış olmak gerekir. Eğitim sürelerinin programa göre değiştiği Teacher Training kurslarını başarı ile tamamlayan İngilizce öğretmenleri sadece kendilerini geliştirmekle kalmaz, program sonunda aldıkları sertifikalar ile, uluslar arası alanda İngilizce eğitimi verebilme yeterliliğini kavuşmuş olurlar. Programın temel hedefi Uluslararası bir alanda profesyonellik kazanabilmeyi sağlamaktır. Teacher Training Programının kapsamı;

TEFL ( Teaching English As A Foreign Language ): 2 ile 12 hafta arasında devam eden, öğretmenlerin dil hakimiyetlerini arttırmayı ve modern İngilizce öğretme teknikleri hakkında bilgilendirmeyi hedefleyen programdır. Yurtdışında birçok okul tarafından sunulmaktadır.

TESOL ( Teaching English to Speakers of Other Language) : 4 hafta süren bu programını tamamlayan öğretmen adayları veya öğretmenler İngilizce öğretmenliği sertifikası almaya hak kazanırlar. TESOL sertifikasına sahip olan öğretmenler yurtdışında öğretmenlik yapabilmektedirler.

CELTA ( Certificate in English Language Teaching to Adults) : 4 hafta süren program ile dünyada en çok geçerliliği bulunan CELTA programı, Cambridge üniversitesi tarafından verilen bir sertifikayı kapsamaktadır. Bu sertifikayı alanlar DELTA programına devam etme hakkını kazanırlar.

DELTA ( Diploma in English Language Teaching to Adults): DELTA programı kesintisiz 3 ay sürer. Tecrübeli öğretmenlere (en az 600 saatlik deneyime sahip öğretmenlere) yönelik olan bu programa katılım için en az 21 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Uluslar arası kabulu olan bir diploma programıdır. Bu programı başarı ile tamamlayan öğretmenler İngilizce öğretmenliği yapabilmek için dünyanın her yerinde geçerli bir diplomaya sahip olurlar. Delta Üç farklı modülden oluşur, Katılımcılar isterlerse bu 3 modülden herhangi birini, isterlerse de üç modülü birden alıp DELTA diplomasına sahip olabilirler.

Modül 1: Öğretimde dil, metodoloji ve kaynağın önemi üzerine bir programdır.

Modül 2: Profesyonel pratiği / öğretmenlik deneyimini geliştirebilmek üzerine bir programdır.

Modül 3: İş İngilizcesi, mesleki İngilizce, sınav hazırlık kursları, birebir dersler gibi özelleşmiş programlar üzerine pratik kazanabilmek için geliştirilmiş bir programdır.

Teacher Training Programları; İngilizce öğretim teknikleri hakkında en yeni ve en güncel bilgileri öğrenme, öğretimde (reading, writing, listening, speaking, vocabulary, pronunciation, idioms, vb) uzmanlaşmış eğitmenler ile çalışma, İngiltere ve Amerika’da kullanılan eğitim tekniklerini, ders programlarını son teknikleri kullanarak hazırlama, ve İngiltere ve Amerika’daki ilk ve orta dereceli okullarda öğretmenlik yapma fırsatı gibi kazanımları sağlar.

Bize Ulaşın